top of page

מהם ספקי שירותי אבטחה מנוהלים (MSSP)?

CLOUDWAY_logo_SELECTED-negative2 (1)11.png

28 לנובמבר 2022

פתח תקווה, ישראל

מאת: Cloudway

מהו MSSP (ספק שירותי אבטחה מנוהלים)?

ספק שירותי אבטחה מנוהלים (MSSP) הוא ספק שירותי טכנולוגיית מידע (IT) המוכר שירותי אבטחה לעסקים. תפקידו של MSSP הוא לסייע בהגנה על עסקים מפני איומי אבטחה, בין אם זה אומר לספק תוכנה ושירותים השומרים על אבטחת נתוני החברה או בניית רשת של מומחי אבטחה שיכולים להגיב להתקפות כשהן מתרחשות.

MSSPs מספקים ניטור וניהול אבטחת סייבר, שעשויים לכלול חסימת וירוסים ודואר זבל, זיהוי חדירה, חומות אש וניהול רשת פרטית וירטואלית (VPN). שירותי MSSP מטפלים גם בעניינים כמו שינויים במערכת, שינויים ושדרוגים.

למה משמשים MSSPs?

ארגונים עשויים לבצע מיקור חוץ של כל או חלק מההיבטים של פונקציות אבטחת ה-IT שלהם ל-MSSP. חברות אלו מציעות מגוון שירותים, כגון ניטור אבטחה רציף, הערכת סיכוני פגיעות, מודיעין והערכות איומים, ניהול חדירה, מעקב וידאו ובקרת גישה. MSSPs יכולים גם לספק המלצות אבטחה ורמה מסוימת של אבטחה מתמשכת, והם יכולים לפתח מדיניות כדי לסייע בהגנה על תשתית החברה.

 

MSSPs הם דרך יעילה וחסכונית להגן על הנתונים והרשת שלך מפני חדירות תוך הפחתת מורכבות התהליך. לדוגמה, שכירת צוות אבטחת סייבר פנימי יכולה להיות יקרה יותר מאשר עבודה עם MSSP. MSSPs יכולים גם לעזור לעסקים לחסוך כסף על ציוד וכלי תוכנה.

 

ארגונים גדולים נהנים בדרך כלל משירותי MSSP עקב איומי אבטחה מוגברים. עם זאת, עסקים קטנים ובינוניים רבים (SMBs) יכולים גם להפיק תועלת מ-MSSP ככל שאיומי האבטחה מתפתחים. הביקוש ל-MSSPs נמצא בעלייה ושוק שירותי האבטחה המנוהלים העולמי צפוי להגיע ל-46.4 מיליארד דולר עד 2025.

ישנן שש קטגוריות עיקריות של שירותי אבטחה מנוהלים, כולל:

 • ייעוץ באתר;

 • ניהול היקפי של רשת הלקוח;

 • מכירה חוזרת של מוצר;

 • ניטור אבטחה מנוהל;

 • בדיקות חדירה והערכות פגיעות; ומעקב

 • אחר ציות.

 

מיקור חוץ של אבטחה ל-MSSP היא אחת הדרכים של ארגון לשפר את עמדת האבטחה שלו.

קטגוריות של שירותי אבטחה מנוהלים ייעוץ באתר ייעוץ MSSP הוא כאשר MSSP מגיע ועושה הערכת אבטחה מפורטת של הרשת של החברה, מזהה פגיעויות פוטנציאליות ומציאותיות.MSSP באתר ייעוץ כרוך ב-MSSP למצוא את חורי האבטחה ולאחר מכן לעזור לחברה לתקן אותם.

ניהול היקפי של רשת הלקוח

בהקשר של אבטחת רשת, היקפי הוא הקו הרעיוני המפריד בין הנכסים הפנימיים של הארגון לבין הציבוריים. אם משתמשים ברשת ארגונית אחת לאבטחה, אזי ההיקף שלה יהיה ההגנות המקיפות את הרשת, ומגן עליה מפני התקפה חיצונית. המטרה של היקפי היא להגביל את הגישה לנתונים רגישים, בדרך כלל על ידי שליטה מי ומה יכול להיכנס לרשת. אם אתה MSSP המספק אבטחה לארגון גדול, חלק מרכזי בתפקידך הוא להבטיח שהיקף הרשת של הארגון משביע רצון וכל המכשירים בתוכו מוגנים היטב.

Recurrent Revenue 

של מוצר מכירה חוזרת של מוצרים אינה שירות מנוהל אלא מחולל הכנסות עבור MSSPs. חברת MSSP משווקת תוכנה, חומרה ושירותים ללקוחותיה. לדוגמה, ל-MSSP עשוי להיות קטלוג של התקני אבטחה, כולל מערכות למניעת חדירות וחומות אש, ולקוחותיו יכולים לבחור מתוך מגוון הצעות מיוחדות. המשווק עשוי גם לספק תמיכה טכנית למכשירים, לבצע בדיקות חדירה לאבטחה ולבצע ביקורות אבטחה. מודל ה-MSSP התעורר כאשר חברות גדולות שלטו בשוק, כל אחת עם סט מוצרי אבטחה משלה. לאחר מכן, המשווקים יספקו ללקוחות פתרון אבטחה מותאם המורכב ממוצרים ממספר ספקים.

ניטור אבטחה

מנוהל ניטור אבטחה מנוהל הוא בדרך כלל הצעד הראשון בתגובה אירוע אבטחה . זה כולל ניטור יומיומי קבוע של אירועי אבטחה כגון כניסות משתמש ושינויי הרשאות, כמו גם חקירה של אירועי מערכת כאלה ברחבי הרשת.

בדיקות חדירה והערכות פגיעות

בדיקות חדירה פגיעות הן שיטות לבדיקת אבטחת הארגון, בדרך כלל נכסי המידע והטכנולוגיה שלו. בדיקת חדירה היא סוג של פריצה אתית המנסה לפרוץ למערכות מחשב כדי לחשוף נקודות תורפה שהאקרים עלולים לנצל. במבחן חדירה, צוות האקרים מהימן מנסה לפרוץ למחשבים או לרשתות של חברה באמצעות אותם כלים וטכניקות ששחקנים גרועים עושים. התקפה מדומה זו מניבה מידע רב ערך על מידת ההגנה של החברה מפני התקפה אמיתית. בדיקת חדירה נקראת גם בדיקת עט.

ניטור

תאימות ניטור תאימות הוא תהליך של בדיקת תאימות של ארגון למדיניות ונהלים לאבטחת מידע. ניטור תאימות כולל בדרך כלל MSSP המבצע סריקות קבועות של התקני האבטחה והתשתית שלך. ה-MSSP ישתמש בתוצאות הסריקה כדי לקבוע אם יש צורך לבצע שינויים בתוכנת האבטחה או בתשתית האבטחה שלך. זה כולל אחזור, אחסון והעברת נתונים בצורה מאובטחת ובעלת הגנה משפטית. על מנת להבטיח תאימות, ארגון נדרש בדרך כלל להוכיח שהוא עומד במגוון חוקים ותקנות המסדירים אחסון ושידור נתונים אלקטרוניים.

מה ההבדל בין MSP ל-MSSP?

ספק שירות מנוהל (MSP) הוא עסק המספק שירותים טכנולוגיים ללקוחותיו תוך שימוש בעובדים שלו או בהתקשרות עם קבלנים עצמאיים. MSPs מעניקים מגוון שירותים ללקוחותיהם, כולל תחזוקה, הטמעה ופריסה של חומרה ותוכנה. ספק שירותי אבטחה מנוהלים הוא MSP ממוקד אבטחה שמציע שירותים הקשורים לאבטחה, כגון ניטור רשת, תצורת אבטחה וניהול זהויות.

כיצד MSSPs התפתחו

MSSPs התפתחו בדרכים שונות. כמה ספקי שירות מסורתיים, שציינו את הדרישה ההולכת וגוברת לכאורה לאבטחת אינטרנט, הוסיפו אבטחה מנוהלת לתיקים שלהם. שותפי ערוצים מסורתיים אחרים, כמו משווק עם ערך מוסף (VAR), ימכרו מחדש שירותי אבטחה מבוססי ענן של ספקים.

שירותי MSSP אחרים נוצרו כישויות חדשות לגמרי המתמקדות אך ורק בהצעות אבטחת סייבר. כמה משקיפים בתעשייה טענו כי כל חברת ערוצים היא "ספקית אבטחה" במידה מסוימת, מכיוון שכמעט כל היבט בפעילות של ארגון לקוחות כולל רכיב אבטחת סייבר כלשהו.

כיצד להעריך ספק שירותי אבטחה מנוהלים

חמשת התחומים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת ​​הערכת MSSP הם:

 • מומחיות. ודא ש-MSSP מאויש במומחים בתחום, כולל מהנדסים ואנשי אבטחת סייבר.

 • שירותים. קבע עד כמה השירותים של ה-MSSP מתאימים לצרכי הארגון ועד כמה ניתן לספק את הצרכים הללו.

 • צוות. MSSPs דורשים מספר מספיק של אנשי צוות מיומנים על מנת להיות זמינים 24/7 כדי להגיב במהירות לצרכים ולמצבי חירום.

 • בִּטָחוֹן. הבן כיצד MSSP מטפל ושומר על מידע רגיש של ארגון.

 • תַקצִיב. ארגון חייב להעריך את רמות התמחור והשירות עבור MSSP כדי לקבוע אם התקציב שלו יכול להכיל את השירותים שלו.

 

הערכת ספק שירותי אבטחה יכולה להיות קשה מכיוון שלא כל שירות המוצע על ידי MSSP מספק ערך לחברה. לדוגמה, ייתכן שארגון לא ידרוש אבטחה ניידת אם יש לו צוות קטן. קביעת ה-MSSP המתאים לסביבה מחייבת בחינת כל אחד מתחומי ההערכה הללו כדי לקבוע מה הכי חשוב לעסק.

בהתאם לאופי העסק, שירותי MSSP מסוימים מציעים גם שירותים כדי לסייע לעסקים בתעשיות מוסדרות. לדוגמה, עסקים מסוימים נדרשים לעמוד בדרישות הציות, כגון חוק הניוד והאחריות של ביטוח בריאות (HIPAA) או תקנת הגנת המידע הכללית של האיחוד האירופי (GDPR).

 

אודות Cloudway

Cloudway הוא מפיץ בוטיק, מקצועי וחדשני המביא את עתיד אבטחת הסייבר בענן והמשכיות עסקית לשותפי MSP בשוק הישראלי המקומי. אנו מזהים מגמות ופתרונות ייחודיים בשוק הסייבר העולמי ומביאים אותם לישראל.  Cloudway הוא הבית למוצרים ושירותי סייבר נבחרים, הצוות שלנו בוחר טכנולוגיות כדי לספק לערוצי השיווק שלנו ה-MSPs את הטכנולוגיות הטובות ביותר הזמינות שיאפשרו ללקוחות שלהם להיות מאובטחים ומוגנים באופן רציף.

למידע נוסף היכנסו לאתר www.cloudway.co.il או עקבו אחרינו בלינקדאין,

bottom of page