top of page

שאלות ותשובות: עם אורן סבג סמנכ"ל מכירות ומנהל מוצרי MSP's בחברת Cloudway Technologies.

כתב: הדר אשל

oren600.jpg

גידול בהתקפות על עסקים ופרטיים הפך את ענף הסייבר בראש סדר העדיפויות עבור עסקים בכל הגדלים. יותר מתמיד, ארגונים קטנים וגם גדולים מוסיפים שירותי אבטחת מידע חיצוניים ואו מוציאים שירותים פנימיים החוצה לספקי MSPs מקצועיים בעלי ניסיון מצטבר של עשרות ומאות ארגונים שאותם הם משרתים ברמה היומית. מצב זה הפך להיות הכרחי עבור ספקי שירות MSPs לשלב ולהוסיף שירותי אבטחה מנוהלים כדי להמשיך להצליח ולהבדיל את עצמם מהמתחרים שלהם.

MSP של Barracuda זכה להכרה לאחרונה  Best Security Offering’ award at the 2020 MSP Innovation Awards. ברקודה שמחה להיות חלק מהמסע של שותפי MSP רבים למילוי צרכי האבטחה של לקוחותיהם.

דיברתי עם אורן סבג מנהל מוצר Barracuda Networks בחברת ההפצה Cloudway Technologies על משמעות העובדה שברקודה מובילה בשירותי ה MSPs  במיוחד כשזה מגיע לשירותי אבטחת דוא"ל. 

שאלות ותשובות עם אורן: 

1) אילו שירותי אבטחה צריכים ספקי אבטחה מנוהלים MSP לכלול כדי להבטיח ולאבטח את העסקים בנוף האיום של ימינו?

התקפות הסייבר של היום הולכות ומשתכללות בהקשר זה ובהקשר תקופת הקורונה אותה אנו חווים מתברר כי  MSPs צריכים לספק שירותי אבטחה מנוהלים המציעים הגנה רב שכבתית עבור הלקוחות שלהם.

לדעתי השילוב של מורכבות ותחכום המערכות השונות וחוסר הידע הקיים בארגונים כיום מביא אותי למסקנה שעדיף להוציא שירותים החוצה בכל מקום בו הארגון לא מטפל במקצועיות הנדרשת. הייתי מדרג את השירותים שהייתי מוציא לפי משקלות האיומים לפי מגזר וכן על פי סוג הארגון. מה שברור כי ניתן היום לקבל שירותי ניהול אבטחה ברמה גבוהה מאוד כמעט בכל תחום אבטחה ממערכות EPP-EDR דרך ניהול FW ועד מודיעין סייבר אבל פה הייתי רוצה להתמקד באבטחת הדוא"ל שמהווה עד 70% ממוקד ההתקפות הנוכחי. 

כעת, יותר מתמיד, MSPs חייבים לספק שירות אשר כולל אסטרטגית אבטחה מגובשת  כדי לשמור על בטיחות הפעילות העסקית של לקוחותיהם.

2) מה לדעתך גורם ל- MSP של Barracuda להתבלט ככה בתחום האבטחה המיוחד בנושא אבטחת הדוא"ל ?

עם מעל 15 שנות מומחיות במתן אבטחת דוא"ל ליותר מ -200,000 לקוחות עולמיים, אבטחת דוא"ל נמצאת ב- DNA של ברקודה. הניסיון המצטבר מהלקוחות והשותפים מביא את יכולות המו"פ לספק פתרון אבטחת דוא"ל חדשני ומובנה לספקי שירותי אבטחה MSPs שיהיה להם קל לנהל ולפרוס.

אחד החידושים האחרונים של ברקודה הוא פתרון לגילוי איומים מבוסס AI למספר ההולך וגדל של עסקים המשתמשים ב- Microsoft Office 365 או יישומים אחרים מבוססי ענן בשם Barracuda Sentinel, אשר בא למנוע התקפות מתקדמות כגון התחזות והשתלטות על חשבונות. באמצעות פתרונות האבטחה של ברקודה, MSPs יכולים ליצור ולספק שירותי אבטחה אשר לקוחותיהם רוצים וצריכים.

ל MSP יש יכולת לספק את הפתרון המנוהל ללקוחות שלו ע"י ממשק ניהול ענני ואו מקומי במכונה וירטואלית עם יכולת החלטה של אילו שירותים ספציפיים יכול לקבל הלקוח כגון: ATP Sandbox, Santinal, Larning ועוד...

3) האם אתה יכול לשתף כמה מהחידושים הקרובים שמגיעים מ- MSP Barracuda?

ברקודה ממשיכה לחדש בכדי למקסם את מערך ההגנה הרב שכבתי שלה,  למשל השיפור המתמיד מפני איומים מתקדמים כגון Spear Phishing & Account Take over . כמו כן קיים שיפור מתמיד בקלות הניהול, השימוש והתמיכה בהגדלת כמות הלקוחות של ה MSP. 

Barracuda MSP השיקה את Managed Workplace בפברואר 2019 לאחר שרכשה את פלטפורמת הניטור והניהול המרחוק - אבטחה מרחוק עבור MSPs.

בשנה האחרונה עבדה ברקודה על שילוב הרחבת קו המוצרים של Barracuda, כמו שילוב עם Barracuda Content Shield שמהווה תחרות ישירה ל Cisco Umbrella לדוגמא והוספת שירותי גיבוי בענן באמצעות Intronis Backup. 

הצוות בברקודה מקדם שותפי MSP מקומיים בישראל אשר יכולים בממשק אחד לנהל עבור לקוח את מערך אבטחת הרשת, הדוא"ל האפליקציה והגיבוי.

חידושים אלה נועדו להבטיח ל- MSPs פתרונות אבטחה מהטובים ביותר עבור לקוחותיהם ואיכות השירות הניתן.

4) שורה תחתונה מה היית ממליץ לספק שירותי דוא"ל מנוהלים לעשות היום?

ההזדמנות כרגע היא שינוי ותזוזת שוק, יש יצרנים שמפסיקים להשקיע בתחום ההגנה על הדוא"ל בעיקר מפחד התחרות של Microsoft בתחום, יש יצרנים שממוקדים ב Enterprise אבל לברקודה היתרון המשמעותי הינו לטובת כל מי שרוצה להיות ספק שירותי אבטחת דוא"ל מנוהלים שכן החברה השכילה להכין את עצמה לדרישת שוק זו.

לדוגמא במידה וארגונכם מעוניין לעבוד בתצורה של Mail Relay עבור לקוחותיך תוכל לקבל שרת וירטואלי לניהול של 100 עד 30,000 תיבות דוא"ל בעלות שנתית מאוד תחרותית שכן הרגישות למחיר ב SMB גבוהה תוך קבלת ממשק ניהול Multi Tenant המאפשר גם ללקוחותיך לגשת לסביבת הניהול של עצמם בקלות תוך שליטה מלאה שלך כספק שירות. 

במידה ותרצה לעשות זאת בתצורה SAAS מלא תוכל לקבל ממשק אינטרנטי ללא שום התקנה ולעשות אותו דבר וכמובן תוכל להתקין את מערך ההגנה על דוא"ל על כל ענן ציבורי שיש כגון Azure, AWS ועוד....

כמובן שיהיה מומלץ גם להשתמש בשירותי ה ATP של ברקודה שכן כל קובץ שעובר במערכת יסרק ויגיע נקי לשרת הדוא"ל לא משנה עם הוא ב Exchange  מקומי ואו ב Office 365 . 

למידע נוסף פנו אלינו www.cloudway.co.il

bottom of page