top of page

שרה טטיסיס, היא סגנית נשיא מעבדות פיתוח טכנולוגיות מתקדמות ב- BlackBerry.

תרגמנו ראיון שנערך איתה

Blackberry.png

BlackBerry כבר מאבטחת יותר מ- 500 מיליון נקודות קצה כולל 150 מיליון מכוניות על הכביש.

BlackBerry מובילת שוק עם פלטפורמה אחת לאבטחה, ניהול, אופטימיזציה ופריסת נקודות קצה חכמות בארגון, דבר המאפשר ללקוחות לקדם את הפיתוחים הטכנולוגים שלהם ללא חשש ועיסוק בתשתיות. 

 

1) BlackBerry השיקה את מעבדת פיתוח הטכנולוגיה המתקדמת (Blackberry Labs) בסוף 2019. מה הייתה החשיבות האסטרטגית של יצירת חטיבה עסקית חדשה לגמרי עבור BlackBerry?

הרצון העז להאיץ חדשנות הביא אותנו לגייס 120 אנשי צוות בכירים שיהיו חלק ממעבדות פיתוח טכנולוגיות מתקדמות של BlackBerry ויעצבו את עתיד החברה.

התפתחות האינטרנט של הדברים (IoT) בצד האיומים, טיפחה אקלים בו ארגונים צריכים לשמור על איומים מוכרים ולא מוכרים כל הזמן.

בחרנו צוות הכולל מומחים מהשורה הראשונה בתחום  ה- IoT embedded עם יכולות מגוונות של עיבוד וניתוח נתונים כדי להשאיר את BlackBerry בחזית החדשנות בתחום אבטחת המידע.

מעבדות ATD עובדות בשיתוף פעולה הדוק עם שאר היחידות העסקיות של BlackBerry כמו QNX, במטרה לקדם את מחויבות החברה לאבטחה ופרטיות הנתונים עבור לקוחותיה. מעבדות BlackBerry משתפות פעולה גם עם אוניברסיטאות בנושא מחקר ופיתוח ואנו די גאים ביוזמות אלו וחושבים שהם יועילו מאוד למפת הדרכים העתידית שלנו.

בשנה שעברה שילבו מעבדות BlackBerry בהצלחה את טכנולוגיית למידת המכונה וה AI של חברת  Cylance בחבילת מוצרי BlackBerry.

מעבדות BlackBerry מתמקדות כיום בחקר ופיתוח של רעיונות מתקדמים וחדשים שיאיצו את החדשנות ביחידות העסקיות של ה- Spark וה- IoT שלנו. תפקידי הוא בעיקר לנהל את החדשנות ולחבר אותה ליחידות העסקיות שלנו בכדי לספק פתרונות בעלי ערך משמעותי עבור הלקוחות שלנו.

2) איזה סוג מוצרים מפתחים במעבדות BlackBerry?

מעבדות BlackBerry מבצעות מחקר יישומי תוך שימוש בתובנות שנאספו כדי להביא לחדשנות לפתרונות מוביליי השוק הקיימים של החברה. לדוגמה, אנו מטמיעים יכולות למידת מכונה מתקדמים בטכנולוגיות הרכב וה Mobile Security שלנו. יכולת זאת אפשרית בעיקר בזכות המומחיות של צוות BlackBerry Cylance המאפשרת לנו לשלב בין יכולות Machine Learning ליצירת פתרונות המאבטחים מידע ומכשירים (כל סוג של עמדות קצה) בצורה מקיפה באמת.

עם התפתחותם של טכנולוגיות ואיומים חדשים, מעבדות BlackBerry יאפשרו לנו לנקוט בגישה פרואקטיבית לאבטחת סייבר, לא רק לעדכן את הפתרונות הקיימים שלנו, אלא להעצים ולספק סל מוצרים רחב ומקיף יותר, מבוסס נתונים ומגוון, כדי להבטיח אבטחת ה IOT - האינטרנט של הדברים.

ב- CES, למשל, חשפנו פתרון בעולם הרכב מבוסס AI שמיועד ליצרני רכב ומנהלי ציי רכב מסחרי אשר מאפשר מבט כולל על מצב תקינותו ואבטחת המידע של הרכב בזמן אמת למתן יכולות שליטה ובקרה עבור היצרן או מנהל צי הרכב. הפתרון מאמת באופן מתמשך את זיהוי הנהג של רכב בהתבסס על התנהגות נהיגתו בעבר.

 

נולד במעבדות BlackBerry, מושג זה מסמן את הפעם הראשונה שהטכנולוגיות AI ו- ML של BlackBerry Cylance משולבות עם פתרונות BlackBerry QNX, שנמצאים כיום בכמעלה של 150 מיליון רכבים על הכביש כיום.

לקבלת תובנות נוספות בנוגע לאופן בו אנו רואים את AI ו- ML מעצבים את עולם הניידות בשנים הבאות, אני ממליץ לך לקרוא 'ביטחון ביטחון באמצעות בינה מלאכותית ולמידה מכונה לניידות חכמה

 

3) עד כמה הבינה המלאכותית חשובה לעתידה של בלקברי?

ככל שהאיומי הסייבר על ה- IoT ברשת גוברים והולכים שיטות מסורתיות לאבטחת ארגונים, עמדות קצה ומכשירים אינן יעילים עוד. מניעה, איתור ותגובה לאיומים פוטנציאליים כוללים כמויות גדולות של נתונים ואוטומציה חכמה של תגובות מתאימות.

 

AI ומדעי נתונים כוללים כלים שמתמודדים עם אתגרים אלה ולכן הם קריטיים למפת הדרכים של BlackBerry. כלים אלה מאפשרים ל- BlackBerry לספק ערך רב עוד יותר ללקוחות שלנו על ידי הפחתת הסיכון בדרכים יעילות.

 

BlackBerry ממנפת את AI כדי לספק פתרונות חדשניים בתחומי אבטחת סייבר, בטיחות ופרטיות נתונים כחלק מהאסטרטגיה שלנו לחיבור, אבטחה וניהול של כל נקודת קצה באינטרנט של הדברים.

לדוגמא, BlackBerry מכשירה את מודל ה- AI להגנה מנקודת הקצה כנגד מיליארדי קבצים, טובים ורעים, כך שהיא יודעת להרשיע קבצים זדוניים עוד לפני שהם נפתחים. התוצאה של מאמץ ממושך ומתמשך זה היא רקורד מוכח של חסימת Zero-Day Attacks וניבויי של לפעמים שנתיים של התקפות עתידיות.

היכולת להגן על ארגונים מפני Zero-Day Attacks הרבה לפני שהם פועלים פירושה שכאשר צוותי IT אחרים מתפתלים כדי להתאושש מההתפרצות הגדולה הבאה אז יהיה זה יום עסקים רגיל עבור לקוחות BlackBerry. לדוגמה, WannaCry, שהפכה מיליוני מחשבים ברחבי העולם ללא תועלת, נמנעה על ידי מודל למידת מכונות BlackBerry Cylance שפותח, אימן והוצב 24 חודשים לפני שדיווח על תוכנות זדוניות לראשונה.

 

4) תוכנת QNX של בלקברי מוטמעת ביותר מ -150 מיליון מכוניות. מה התוכנה הזו עושה?

התוכנה שלנו מספקת את בסיס התוכנה הבטוח והמאובטח עבור רבות מהמערכות בתוך הרכב. יש לנו פורטפוליו רחב של תוכנות אבטחה פונקציונליות הכוללות את מערכת הפעלה QNX שלנו, כלי פיתוח לרכבים אוטונומיים ומחוברים.

 

בתחום הרכב, תוכנת החברה פרוסה ברכבים במערכות כמו ADAS ומערכות בטיחות, תאנים דיגיטליים, אשכולות מכשירים דיגיטליים, אינפוטיינמנט, טלמטיקה, שערים, V2X ונבחרת יותר ויותר למערכות בקרת המארז וניהול הסוללות המתקדמות במורכבות.

 

5) תוכנת QNX כוללת אבטחת סייבר המגנה על כלי רכב אוטונומיים מפני מתקפות סייבר שונות. האם אתה יכול לדון בכמה מהפגיעויות הפוטנציאליות שיש לרכבים אוטונומיים להתקפות רשת?

אני חושבת שיש עדיין תפיסה שגויה שכשאתה נכנס לרכב שלך לנסוע הביתה מהעבודה בהמשך היום אתה עלול ליפול טרף למתקפת סייבר רכב מסיבית ומתואמת שבה מדינה של נוכלים מאיימת להחזיק אותך ואת הרכב שלך ככופר אלא אם אתה עונה לדרישות שלהם.

 

סרטי הוליווד טובים בהגזמת מה שאפשר, למשל, התקפה מיידית ושלמה על ציי המערערת את כל מערכות הבטיחות במכוניות. אמנם יש ותמיד יהיו פגיעויות בכל מערכת, אך ניצול פגיעות ובקנה מידה חסרת תקדים כזה דורש מאמצים ומשאבים חסרי תקדים . אני חושבת שצריך להזכיר לקהל הרחב את העובדה שפעילות ההאקינג אם וכאשר הם אכן מתרחשים הם כואבים אבל לא כמו שהסרטים נותנים לכם להאמין. 

עם רכב מחובר מודרני שמכיל כעת למעלה ממאה מיליון שורות קוד וכמה מהתוכנות המורכבות ביותר שפרסמו יצרני הרכב אי פעם, הצורך באבטחה איתנה מעולם לא היה חשוב יותר. ככל שהתוכנה במכונית גדלה כך משטח ההתקפה, מה שהופך אותה לפגיעה יותר להתקפות סייבר. כל פיסת תוכנה שנבנתה בצורה לא טובה מייצגת פגיעות פוטנציאלית שיכולה להיות מנוצלת על ידי התוקפים.

BlackBerry ממוקמת בצורה מושלמת כדי להתמודד עם אתגרים אלה מכיוון שיש לנו את הפתרונות, המומחיות והיוחסין להיות תוכנת היסוד המוסמכת והבטוחה עבור כלי רכב אוטונומיים ומחוברים.

 

6) כיצד תוכנת QNX מגנה על כלי רכב מפני התקפות סייבר אפשריות אלה?

ל- BlackBerry יש מגוון רחב של מוצרים ושירותים להגנה על כלי רכב מפני התקפות סייבר. התוכנה שלנו פרוסה במערכות קריטיות במשך למעלה משלושה עשורים וכדאי לציין, הוסמכה גם לרמה הגבוהה ביותר של אישורי רכב לבטיחות תפקודית עם ISO 26262 ASIL D. כחברה אנו משקיעים באופן משמעותי בכדי להרחיב את יכולות ושירותי הבטיחות והאבטחה. במילים פשוטות, זה מה שהלקוחות שלנו דורשים וסומכים עלינו שיקבלו פלטפורמת תוכנה בטוחה, בטוחה ואמינה.

ככל שזה נוגע לביטחון, אנו מאמינים כי ביטחון לא יכול להיות מחשבה שלאחר מכן. עבור יצרני רכב וכל שרשרת האספקה ​​לרכב, האבטחה צריכה להיות מובנית במחזור חיי המוצר כולו. כחלק מההתחייבות המתמשכת שלנו לאבטחה, פרסמנו המלצה בנושא אבטחת Cyber ​​בנושא 7 עמודים כדי לחלוק את התובנות והמומחיות שלנו בנושא זה.

 

בנוסף למערכת ההפעלה המפקחת והמאובטחת והבטיחות שלנו, BlackBerry מספקת מגוון מוצרי אבטחה - כגון PKI מנוהל, ערכות כלים מאושרות FIPS 140-2, כלי הזרקת מפתח, כלי ניתוח סטטי של קוד בינארי, מערכות ניהול אישורי אבטחה (SCMS) , טכנולוגיית עדכוני תוכנת Over-The-Air OTA. יצרניות הרכב המובילות בעולם, יצרני המכוניות וייצור השבבים ממשיכות לחפש את התוכנה המאושרת והבטוחה ביותר של BlackBerry עבור רכבי הדור הבא שלהם. יחד עם לקוחותינו נעזור להבטיח כי עתיד הניידות יהיה בטוח, מאובטח ובנוי על אמון.

 

7) האם את יכולה לפרט מהו ה- QNX Hypervisor?

QNX® Hypervisor מאפשר למפתחים לחלק, להפריד ולבודד סביבות קריטיות לבטיחות מסביבות קריטיות שאינן בטיחותיות בצורה אמינה ובטוחה כדי לעשות זאת בדיוק הנדרש במערכת ייצור משובצת. Hypervisor QNX הוא גם המפקח המסחרי הראשון המאושר על ידי ASIL D בעולם.

 

8) מהם יצרני הרכב המשתמשים בתוכנת QNX?

אילן היוחסין של BlackBerry בתחום הבטיחות, האבטחה והמשך החדשנות הביא לכך שהטכנולוגיה של QNX מוטמעת ביותר מ- 150 מיליון רכבים על הכביש כיום. הוא משמש את שבעת המובילים הראשונים לרכב, ועל ידי 45 יצרני ציוד מקורי כולל אאודי, ב.מ.וו, פורד, GM, הונדה, יונדאי, יגואר לנד רובר, קיא, מזראטי, מרצדס בנץ, פורשה, טויוטה ופולקסווגן.

 

9) האם יש עוד משהו שתרצה לשתף בנושא מעבדות Blackberry?

BlackBerry מחויבת לחדשנות מתמדת ועקבית והיא נמצאת בחזית כל מה שאנחנו עושים - אך יש לנו גם מורשת ייחודית להיות מחלוצי האבטחה המבוססת על ניידים בזכות זה אנחנו מקדמים את הרעיון של מכשירים, נקודות קצה ותקשורת מאובטחות באמת.

 

השיעורים שלמדנו בעשורים האחרונים, כמו גם הטכנולוגיה שפיתחנו, יסייעו לנו ליצור סטנדרט חדש לפרטיות וביטחון כאשר הצונאמי של מכשירים מחוברים נכנסים ל- IoT. חלק גדול ממה שעשתה BlackBerry בעבר מתגלה מולנו ואנחנו אחת החברות היחידות שקובעות עדיפות לאמונה בסיסית כי לכל המשתמשים מגיע פתרונות המאפשרים להם לשמור על הנתונים שלהם תוך תקשורת מאובטחת  ואמונה זאת נאפית בתוך כל צנרת הפיתוח שלנו והיא אחת המבדלות העיקריות שלנו.

 

מעבדות BlackBerry משלבות היסטוריה זו עם חידושים טכנולוגיים חדשים כדי להתמודד עם הנוף המתרחב במהירות של נקודות קצה ניידות ומחוברות, כולל כלי רכב ואיומי אבטחה מוגברים. באמצעות השותפויות החזקות שלנו עם יחידות עסקיות של BlackBerry אנו יוצרים תכונות, מוצרים ושירותים חדשים כדי לספק ערך ללקוחות חדשים וגם קיימים.

תודה על הראיון הנפלא ועל התשובות המקיפות שלך. ברור לי ש- Blackberry נמצאת בחזית הטכנולוגיה והימים הטובים ביותר שלה עוד לפנינו. קוראים המעוניינים ללמוד יותר צריכים לבקר Blackberry באתר.

תלונות לתרגום לשלוח ל info@cloudway.co.il

v

bottom of page